DRBLÝ KOMENTÁR (18/10/2019) – O strate elánu

okt 18, 2019 | Drblý komentár, Uvažujem

Dnešný komentár venujem kapele Elán a Jožkovi – to je ten, ktorý, slovami Vladimíra Mečiara, urobil pre Slovensko a našu kultúru veľmi veľa a preto si zasluhuje úctu. Slovenský Freddie Mercury so svojou kapelou pred pár dňami vydal novú hitovku, ktorá má snáď ambície zaradiť sa medzi existujúce bangere ako Tanečnice z Lúčnice, Kráľovná bielych tenisiek, či Sestrička z Kramárov.

Volá sa to Bulvárne krysy, a ak si to ešte náhodou nepočul, samozrejme to rýchlo naprav a dodaj si elán:

Na úvod musím povedať, ako som vďačný za túto pesničku. Doteraz sa mohli prvotriedne (rozumej Elánom) zabávať akurát tak maturanti, keď si zaspievali hity ako Stužková alebo Nie sme zlí. No konečne vzniklo niečo, čo navodí skvelú atmosféru aj na promóciách študentov žurnalistiky!

Dochádza snáď Elánu elán?

Keď si to ale vezmeš úplne vážne a zamyslíš sa nad obsahom predmetného diela, tak je to fakt šokujúce. Teraz vôbec nemám na mysli to, že sa v ňom hlavní aktéri prezentujú vraždou novinára práve v čase a stave, v akom sa nachádza naša krajina. To mi je úplne jedno. Ale povedz mi, ak vieš, kedy si naposledy videl Jožka v novinách. Lebo ja neviem. Ak tam niekedy bol, tak to bolo asi ešte predtým, ako som sa naučil čítať, takže si to nepamätám. A on sa sťažuje na záujem bulvárnych médií?

Prosím ťa. Úplne vidím, ako to, čo si on predstavuje ako paparazzov, sú deti, ktoré si ho s úškľabkami fotia a natáčajú, keď ho mylne považujú za toho takého vieš ktorého orka z Pána prsteňov. Tohto:

bulvarne krysy pesnicka song elan jozo raz

Volá sa Gothmog, keby niekoho zaujímalo.

Nicméně. Aj keď tá pesnička svojím vydaním prekvapila… je to vôbec prekvapujúce? Keď si vezmeš do úvahy, ktorým SMEROM je skupina Elán politicky orientovaná? Na jednu stranu sa Jožino netají obdivom človeka, ktorý pokladá novinárov za protislovenské prostitútky. Na druhú stranu adoruje novodobého otca vlasti, ktorý takej prostitútke nemá problém rovno najebať. Mňa len zaujíma… že keď obaja pripravia oslavu MDŽ, ktorému asi pôjde zahrať… ?

A teraz už 100% vážne. Myslím, že Jožo Ráž by mal spievať, nie rozprávať. Ide mu to omnoho lepšie, veď hudobne Elánu fandím aj ja. Ale keď zatvorí ústa a otvorí ústa (aby rozprával)… To sú tri bodky, lebo namiesto pokračovania vety sem radšej vložím jeho vlastný citát.

„Elán je niečo ako U2, Queen alebo The Beatles.“


Napíš mi do komentáru, čo si o novom klipe od Elánu myslíš ty. A ak sa ti článok páčil, prihlás sa na odber môjho blogu. Tuto dole.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.
Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Diskutujme!

1 komentár

  1. Tibor

    Poviem Ti že som z toho zhrozený! Nedá sa ti dopozerať. Tak podľa vzorca urobený celý tento zlý vtip, som videl naposledy asi keď som videl Jakubcov rap song!
    Duklock v svojom # RE sa snažil rozobrať tento počin,no úprimne Ti hovorím prislo mi to také zlé že som nakoniec nedopozeral ani to jeho video!!!

    Odpovedať

Trackbacks/Pingbacks

  1. Porovnanie streamovacích služieb - Netflix, HBO, Amazon, či Lepší.TV? - […] Predchádzajúci článok Ďalší článok […]

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Odoberaj ma

... buď o všetkom informovaný ako prvý.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.