5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi… zlý autor

sep 12, 2018 | NEVREJNE

3. Myslí si o sebe, že je písací Boh

A akože „Boh“ s veľkým B. Naznačil som to už na konci druhého dôvodu, tento autor skutočne postráda schopnosť sebareflexie a istú mieru zdravého úsudku. V Účastníkoch sa niekoľkokrát snaží pôsobiť ako intelektuál, pričom jeho písanie svedčí o opaku. Vo fiktívnom „boji“ s kritikou vytrvalo chrlí síru miesto toho, aby sa nad danými výtkami kritikov zamyslel. A čo mi prišlo najvtipnejšie strašne trápne, sám seba považuje za literárneho génia – keď sa „hlboko“ zamýšľa nad literárnou formou, sám „vymýšľa“ nové formy, oháňa sa slovnými spojeniami ako „nový román“… a myslím, že tam zaznelo aj niečo ako „experimentátor s formou“. Druhýkrát… to jako vážne, Michal?

1  2  3  4  5

2 komentáre

 1. V.

  Hele, nějak ti to k sobě nesedí. Čeká sám, že narazí a musí se obhajovat, ale myslí si o sobě, že je to Bůh 😀 mně se jeho styl líbí. Neříkám, že všechna jeho díla, ale třeba Báječná léta s Klausem jsou fenomenální?

  Odpovedať
  • yaku_be

   Ďakujem ti, V. za komentár! No nemyslím, že by tam niečo nehralo. Pán o svojom diele pochybuje inými ľuďmi, pričom on sám potom tieto fiktívne pochyby vyvracia a stavia seba do pozície písacieho Boha. Ako môžu byť jeho argumenty platné, ak reagujú na pochyby, ktoré si sám vytvoril? Nech skutočne nechá pochybovať iných, nie? 🙂

   Odpovedať

Trackbacks/Pingbacks

 1. 5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi- nanič autor - yaku_be - […]  2   3   4  […]
 2. 5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi... zlý autor - yakube.sk - […]  2   3   4  […]

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

O mne

Volám sa Jakub Kudrna. Som študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Sleduj nás