5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi… zlý autor

sep 12, 2018 | NEVREJNE

5. Medzi trápnom a srandou…

…končí vždy pri tom trápne. Možno aj Michal sa chcel priblížiť majstrovi takéhoto humoru Petrovi Šabachovi… ale aj keď som sa chcel smiať, tak sa mu to jednoducho nedarí. Tento civilný, ľudský humor ťaží zo situácií obyčajného života a pohybuje sa po veľmi tenkej hranici, z ktorej sa môže ľahko prepadnúť do absolútneho trápna. Toho nechceného. Preto sa musí vedieť. A to je ťažké, keď Viewegh nie je schopný napísať dialóg, nemá zmysel pre situačnú komiku, ani komiku postáv… no, radšej už dosť.

Narozdiel od môjho predošlého článku o OSTRAVE, to s týmto myslím naprosto vážne. Nechcem však aby to nevyznelo ako nejaké hlúpe ohováranie. Preto by bolo ideálne, ak by sa článok dostal priamo k autorovi a sám mohol môj názor konfrontovať.

Ak by si si chcel Účastníkov sám/sama prečítať, tak to výrazne nedoporučujem, ale dajú sa kúpiť TU. Radšej si ale pre svoje vlastné psychické pohodlie vyber fakt inú knižku, na Martinuse ich majú našťastie kopu.

Ak si Účastníkov čítal alebo máš na Viewegha nebodaj iný názor, podeľ sa s ním v komentári!

1  2  3  4  5

0 komentárov

Trackbacks/Pingbacks

  1. 5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi- nanič autor - yaku_be - […] 1   2   3   4   5 […]
  2. 5 dôvodov, prečo je Michal Viewegh napi... zlý autor - yakube.sk - […] 1   2   3   4   5 […]

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

O mne

Volám sa Jakub Kudrna. Som študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Sleduj nás