Prečo si založil yakube.sk?

Blog yakube.sk som založil v auguste 2018 z dôvodu núdze po platforme, ktorá by bola schopná uniesť “plody mojej práce”. Pretože kamkoľvek sa dnes pozrieš, staneš sa svedkom mocnej autocenzúry, ktorá ničí pôvodné zamýšľané významy. A tiež nefalšovanej cenzúry, ktorá vychádza od rôznych vonkajších tlakov, ale skrýva sa napríklad pod vábivou nálepkou (prehnanej) korektnosti – voči všetkým!

Na tomto blogu nájdeš autentické zážitky a myšlienky, ktoré neprechádzajú žiadnym editačným procesom – ale vychádzajú priamo odo mňa. Stretneš sa tu s obsahom, ktorý sa ti nie vždy bude páčiť – a to je mojím cieľom – pretože práve vtedy sa môže jednať o autentické vyjadrenie, nie o ničnehovoriace konformné “klamstvo”.

Všetko si tu prečítaš v (zámerne) bežnom a niekedy až expresívnom jazyku, pretože odmietam “pozlátko” – ktoré v texte slúži len sebe samému, a nie tomu podstatnému, o čom text pojednáva. Chápeš. Žiadne jak keby administratívne vygrcaniny. Vieš čo myslím.

O čom je tvoj blog?

Všade sa dočítaš, že dobrý blog musí byť zameraný. Je jedno, či na cestovanie, kozmetiku alebo trebárs pletenie brmbolcov. Ale zameraný. Preto je z pragmatického hľadiska rôznorodosť tém, ktorým sa venujem, asi na škodu. No keby to bolo opačne a ja by som sa musel obmedzovať, išiel by som proti svojmu presvedčeniu – tým, že by som podľahol autocenzúre.

Preto tu nájdeš všetko, čo ma baví – cestovanie, knižky, filmy, zážitky, zamyslenia. Je to rôznorodosť, ktorú spájam tým, že sa snažím vytvárať kvalitný obsah, ktorý hľadá (a snáď nachádza) subjektívnu pravdu.

Prajem ti príjemné počítkanie a dobre sa zabav.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.

Odoberaj ma

… buď o všetkom informovaný ako prvý.

Jakub Kudrna

Študent žurnalistiky a filmu na UP v Olomouci.

Krásny, vtipný, inteligentný a hlavne obdarený zdravým úsudkom.